تولید مقرون به صرفه پارچه

تنوع گسترده سبکها

ماشین پارچه بافی راپیر G6100 بی نهایت انعطاف پذیر می باشد و می تواند برای پاسخگوئی به تغییر در نیازهای بازار به آسانی تطبیق یابد.

تغییرپذیری، لوازم فراگیر و کیفیت پارچه که از خصوصیات ماشین G6100 هستند برتری این ماشین را در بخشهای high fashion مد بالا و در بافت سبکهای چندشافت و پیچیده و پارچه های ویژه نشان می دهد.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

گستردگی رنج (range) نخها

این ماشین عملاً با همه انواع نخ کار می کند نخهای تولیدی با مدار طبیعی مصنوعی و ترکیبی، نخهای فیلامنت سلولزی و سینتتیک، تکسچره، نخهای فانتزی، و نخهای تابیده، نخهای شیشه ای اصولاً در این ماشین هیچ محدودیتی برای نمره نخ تار و دانستیته تار وجود ندارد در پود، G6100 با نخهای الیاف کوتاه (6.5-2000 TEX) تا          Tex6(0.5-150)NM و نخهای فیلامنت بی انتها از (12-3400 d tex)(den 8/10-3000) را به کار می گیرد. تراکم پود بین 1 و
می باشد و عرض پارچه توليدي از 140 تا 280 سانتی متر متغيير می باشد.

ماشین پارچه بافی راپیر G6100 در عرضهای اسمی بین 140 تا 280 سانتیمتر (55 تا 110 اینچ) در پایه های 10 سانتی متر (4) موجود می باشد.

کاهش عرض، براساس عرضهای اسمی به کار گرفته شده 50 تا 80 سانتی متر (20 تا 31 اینچ) می باشد پس ماشین با همه عرضهای رایج پارچه کاملاً تطابق دارد.

تک رنگ و چند رنگ (تا 12 رنگ)

G6100 در فرم تکرنگ با ترکیب کننده پود با ترتیب ثابت 1/1 و یا به شکل یک ماشین چندرنگ با ترتیب آزاد (پیک و پیک) برای 12 رنگ مختلف پود، موجود
می باشد.

نزدیک به 1000 متر در دقیقه

میزان پودگذاری در ماشین 980 متر در دقیقه (1072 یا رد در دقیقه) و دور ماشین بين (360-420rpm) متغيير می باشد. میزان پودگذاری و سرعت بستگی به عرض کار و همچنین کیفیت نخ و سبک بافت دارد.

ساختمان فشرده

(compact construction)

ساختمان فوق العاده فشرده برای کارآیی سطوح بالا طراحی شده می باشد طرح دینامیک مطلوب و به دنبال آن کاهش نیروهای فونداسیون ضرورت بستن (پیچ کردن bolt) G6100 را به کف کارگاه منتفی می کند و حداقل نوسان را در طول کار تضمین می نماید.

الف) redimensioning اجزاء پودگذاری اثر مثبتی بر پودگذاری و کیفیت محصول دارد.

ب) فرم جدید محاسبه دهانه تار

به علت کاهش اندازه گیره (gripper) می توان حجم متحرک را کم، حرکت دفتین و بالابر دهانه تار را کوتاه نمود. این مسأله باعث کاهش فشار روی شفت ها و مکانیزم پودگذاری و همچنین نخهای تار و پود می گردد و درنتیجه پودگذاری بسیار روان انجام می گردد.

ج) مواد مدرن

در مدل G6100 از چرخهای تسمه دوک به (فلنج) (dual-flange ساخته شده از ترکیب پیشرفته و جدید و تقویت شده و همچنین تسمه های راپیر از الیاف کربن كه مقاومت سايش بسيار بالايي دارد بهره گیری شده می باشد.

(کنترل مکانیکی یا الکترونیک)

کنترل رنگ

ترتیب رنگ به گونه مکانیکی یا الکترونیکی کنترل می گردد کنترل مکانیکی توسط یک ماشین دابی یا ژاکارد انجام می گردد کنترل الکترونیکی در انواع مختلف (versions) دارای حرکت مکانیکی پودگذاری به وسیله یک واحد مجزای کنترل الکترونیک قابل برنامه ریزی و یک انتخاب کننده رنگ الکترومکانیک عملی می گردد به وسیله دابی ها و ماشینهای ژاکارد که به گونه الکترونیکی کنترل می شوند، ترتیب رنگ به گونه مستقیم و از طریق حرکت پودگذاری و انتخاب کننده رنگ الکترومکانیکی کنترل می گردد در طی مرحله بافتن پود کنترل رنگ و همه حرکات پودگذاری همزمان رخ می دهند.

اگر فقط مخلوط کردن (mixing) پود موردنظر می باشد، پیشنهاد می گردد از یک مخلوط کننده پود با ترتیب ثابت بهره گیری گردد.

غلتک های تار

نوردهای نیمه یا تمام عرض، با ماکزیمم قطرفلبچ Flange 1000mm (39اینچ) روی ماشین سوار می شوند.

قسمتهای ماشین

1) بوبین های پود 11) حرکت پودگذاری
2) تغذیه کننده پود 12) شافتها
3) حس کننده الکترونیکی پود 13) کناره گیر پارچه
4) کنترل رنگ 14) غلتک راهنمای برداشت پارچه
5) چرخ دنده مخصوص بازویی 15) غلتک راهنمای پارچه
6) چرخ محور 16) غلتک پارچه
7) میله راهنما 17) کاربین کنترل
8) محور راپیر 18) جعبه کنترل دستگاه
برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید
شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
9) سرگیره

19) حفاظ نور 10) دفتین

20) چراغ اعلام  

21) محل مرکزی روغن کاری

محرک ماشین   9.5 *1525

موتور اصلی با بهره گیری از تسمه های V وکلاج الکترومگنتیک، دنده اصلی و ابزار پودیاب را به کار می اندازد. ترمز، نیز به شکل الکترومگنتیکی اقدام می کند. حرکت به جلو معکوس توسط موتور مجزائی امکان پذیر می گردد. این موتور در عین حال ابزار پودیاب خودکار را نیز به کار می اندازد.

کنترل تار

عموماً در ماشين G6100 رد شدن تار به گونه الکترونیکی کنترل می گردد کنترل الکترونیکی تضمین کننده کشش ثابت درنورد تار پرتا خالی می باشد در جاییکه دو نورد half beam نیمه نصب می گردد هر نورد موتور راه انداز خود را دارد و پس به علت حرکت مارپیچ دور شونده از اختلاف کشش جلوگیری می گردد. کنترل الکترونیکی جریان تار برگشت پذیر می باشد از طریق ورود داده های صحیح میله های استارت را می توان در حداقل ممکن نگهداشت در عین حال موقعی که در جایگاه بالا قرار می گیرد.

نوردتا (با قطر حداکثر mm 800/in31) به وسیله یک دنده سرعت متغیر به گونه الکترونیکی کنترل می گردد.

ماشین مجهز به یک غلتک متکی به عقب که با فنر بارگیری می گردد و ظرفیت وسیعی برای تنظیم افقی و عمودی دارد، می باشد.در صورت درخواست می توان ماشین را مجهز به یک سیستم کنترل مکانیکی جریان تار نمود.

دفتین

دفتین از طریق مبدهای اکسنتر بادامك هاي دوبل که در روغن حرکت می کنند به کار می افتد بازوهای کوتاه دفتین در اتصال با ساختمان قوی دفتین ضربه (beat up) دقیق را تضمین می کند (حتی در سرعتهای بالا و ساختار پیچیده پارچه)

کنترل پارچه

پارچه به وسیله یک دنده برگشت پذیر که مستمراً کار می کند بالا کشیده می گردد از طریق یک کلاج اصطکاک (با کنترل عالی) پارچه روی یک نورد 580 میلیمتری (حداکثر قطر پیچش) پیچیده می گردد یا می توان آن را به وسیله یک کارپیچ
(batch-winder) پیچید.

تراکم پود را می توان به راحتی با تعویض دنده های مختلف عوض کرد.

در صورت درخواست ما می توانیم G6100 را با یک مسدود کننده جریان تار عرضه کنیم تا بتوان تراکم تار را منطبق بر نیازهای بافت افزایش داد.

تجهیزات بافت که پاسخگوی هر نیازی می باشد

طرح customized

ماشین بافندگي راپیر G6100 دارای طرح مدولار می باشد که با اشکال مختلف هر گونه که خواسته گردد، سازگار می باشد همه مدل ها را می توان با ضمیمه های کمکی و لوازم فرعی تجهیز نمود.

پودگذاری

برای تشکیل دهانه تار طیف گسترده ای از واحدهای پودگذاری که به گونه مکانیک و الکترونیکی کنترل شده را عرضه می کنیم این واحدها باتوجه خاص به نیازهای بازار و مشتری و نوع سبکهای موردنظر او طراحی شده می باشد.


پاسخ دهید